Pro Reko slavio u Barseloni i zadržao maksimalan učinak u Ligi šampiona

20-12-2018

U derbiju petog kola Lige šampiona, Pro Reko je u Španiji pobedio Barselonetu rezultatom 15:11 i tako zadržao maksimalan učinak, dok je Barseloneta posle četiri pobede upisala prvi poraz. Pro Reko je bio sjajan u prvom poluvremenu, ali se Barseloneta u potpunosti vratila u meč u trećem periodu. Ipak, tim trenera Ratka Rudića stigao je do novih bodova pred pauzu, a takmičenje se nastavlja devetog januara.

Sjajno su počeli domaći, koji su posle tri minuta vodili 2:0. Međutim, furioznom igrom Pro Reko je za samo dva i po minuta preokrenuo i poveo 4:2, golovima Dušana Mandića, Džozefa Kajesa i Frančeska Di Fulvija, koji je dva puta bio strelac u toj seriji. Seriju je u završnici prvog perioda nastavio Filip Filipović golom iz peterca.

Gosti su održavali tri do četiri gola razlike u većem delu drugog perioda, da bi u završnici preko centara, Kajesa i Matea Aikardija, stigli do velikih 10:4 na poluvremenu.

Posle prve dve četvrtine očekivalo se da će Pro Reko mirno privesti meč kraju, ali tako nisu mislili domaći, koji su odigrali perfektno u trećem delu meča. Postepeno je Barselona smanjivala zaostatak golovima Felipea Peronea i Fransiska Fernandeza, a u poslednjem minutu je od 8:11 stigla do 10:11 i tako vratila neizvesnost. Ipak, Pro Reko je uspeo da odgovori preko Kajesa, a zatim su tačku na utakmicu i pobedu stavili Mandić i Aikardi.

Najefikasniji je bio Australijanac, Kajes, sa četiri gola, dok je tri dodao Di Fulvio, a po dva puta su se u strelce upisali Mandić, Aikardi i Aleksandar Ivović. Kod Barselonete je su prednjačili Fernandez i Alberto Munariz.