Pro Reko ubedljivo pobedio Jug i ostao jedini neporažen tim u LŠ

12-12-2015

Pred punim tribinama bazena u Soriju vaterpolisti Pro Reka sa ubedljivih 14:6 pobedili su Jug iz Dubrovnika i tako ostali usamljeni na vrhu tabele u grupi B, pošto je do ovog kola samo još Jug imao maksimalan učinak. Najefikasniji igrač na meču bio je srpski reprezentativac Dušan Mandić, strelac tri gola, dok su Filip Filipović, Aleksandar Ivović i Nikolo Gito dodali po dva.

Samo se u prvoj četvrtini vodila egal borba, a u nastavku je šampion bio mnogo bolji i do kraja meča je konstantno uvećavao prednost. Posle prvih osam minuta bilo je 1:1, a drugoj četvrtini domaćin je zaigrao mnogo bolje, poveo sa 4:1, a kasnije i 6:2, da bi nekoliko sekundi pre kraja Jug pogotkom Obradovića smanjio zaostatak.

Posle treće četvrtine sve je bilo jasno. Pro Reko je golovima Bodegasa i Mandića uvećao prednost. Seriju je prekinuo najraspoloženiji igrač gostiju Felipe Perone, a onda su usledili novi golovi domaćih. Prvo je, krajem treće četvrtine, precizan bio Pijetlović, a zatim je u četvrtom periodu po drugi put mrežu zatresao Filipović. Do kraja utakmice Pro Reko je predvođen Mandićem stigao do ubedljivije pobede.

Upravo je Mandić bio najefikasniji kod pobednika sa tri gola, a isti učinak imao je igrač gostiju Felipe Perone. Filipović, Ivović i Gito po dva puta su bili precizni, dok su po jedan pogodak postigli Andrija Prlainović, Duško Pijetlović, Mikael Bodegas, Frančesko Di Fulvio i Mateo Aikardi.

Pro Reko je sada prvi u grupi B sa sve četiri pobede, dok je Jug drugi sa pobedom manje.