Pro Reko ubedljivom pobedom protiv Zvezde završio grupnu fazu LŠ

15-05-2019

Danas su odigrane utakmice poslednjeg kola Lige šampiona, a Pro Reko je na svom bazenu ostvario 14. pobedu, pošto je savladao Crvenu zvezdu sa ubedljivih 21:6.

Pitanje pobednika nije se postavljalo u duelu prvog i poslednjeg tima na tabeli, a Italijani su već posle četiri minuta igre vodili. Redom su mrežu crveno-belih tresli Alesandro Veloto, Filip Filipović, Giljermo Molina, Aleksandar Ivović i zatim ponovo Filipović. Međutim, gosti su uspeli da zaigraju bolje. U završnici prvog i početkom drugog perioda Zvezda je preko Kristiana Šulca i Miloša Maksimovića smanjila razliku.

Do kraja prvog poluvremena se igralo gol za gol. Za domaće su pogađali centri, Nikša Dobud i dva puta Džozep Kajes, dok su na drugoj strani precizni bili ponovo Šulc i Maksimović, pa je na poluvremenu rezultat bio 8:4.

Pro Reko je u nastavku bio mnogo bolji, golovima Dušana Mandića poveo je 10:4, zatim je uzvratio Maksimović, a potom je usledila serija domaćih od 5:0, za vođstvo od 15:5 i tada je sve bilo rešeno. Luka Perković je postigao šesti gol za Zvezdu, dok je u poslednjih osam minuta samo domaćin tresao mrežu.

Kajes je bio najefikasniji sa pet golova, četiri je dodao Ivović, a po tri puta u strelce su se upisali srpski igrači, Filipović i Mandić.

Pro Reko – Crvena zvezda 21:6 (5:1, 3:3, 7:2, 6:0)

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio 2, Mandić 3, Bukić, Molina 1, Veloto 1, Dobud 1, Ečenike, Figari 1, Filipović 3, Ivović 4, Kajes 5, Bijač.

Crvena zvezda: Todorovski, Tankosić, Maksimović 3, Milojević, Perković 1, Kovačević, Bitadze, Ljubenović, Martinović, Popović, Šulc 2, Trtović, Mišović.