Šampion Italije siguran i u Veroni

30-10-2015

U prvoj utakmici petog kola i u derbiju dve neporažene ekipe, vaterpolisti Pro Reka pobedili su u Veroni Sport Menadžment sa 13:6, po četvrtinama 3:2, 2:1, 3:1, 5:1. U prvom poluvremenu bilo je zanimljivo, ali je kasnije šampion uvećao prednost i otklonio dileme oko pitanja pobednika.

Šampion je pred punim tribinama na bazenu u Veroni golovima Dušana Mandića poveo sa 2:0. Busilači je prekinuo nalet gostiju, ali je Sandro Sukno potom uzvratio, a do kraja prve četvrtine precizan je bio i Antonio Petković. Na 3:3 je izjednačio Marko Jelača, ali je odmah prednost Pro Reku vratio najefikasniji na današanjem meču, Aleksandar Ivović. Sredinom druge četvrtine centar Pro Reka Mateo Aikardi je povisio na 6:4 i sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Serija gostiju nastavljena je i u trećoj četvrtini, pošto je po drugi put pogodio Aikardi. Sa dva pogotka Sport Menadžment je ponovo prišao na gol zaostatka, ali je Pro Reko ponovo uspeo rezultatski da se odlepi, golovima Di Fulvija i Ivovića, pa je pred početak poslednje četvrtine bilo 8:5 za goste. Usledila su nova tri pogotka Pro Reka, pa je sve bilo gotovo. Na kraju je još dva puta pogodio Ivović, pa je aktuelni šampion Italije upisao i petu pobedu u prvenstvu.

Najraspoloženiji je bio crnogorski bek Aleksandar Ivović sa četiri pogotka. Tri je dodao Mateo Aikardi, a po dva Dušan Mandić i Frančesko Di Fulvio.

Povezane vesti

Filip Filipović po peti put najbolji igrač Evrope

Filip-Filipovic nagrada OKS

Filip Filipović po drugi put sportista godine u izboru Olimpijskog komiteta Srbije

Filip Filipovic dodela FINA 2021

FINA proglasila Filipa Filipovića za najboljeg igrača na svetu