Šampionat se bliži kraju, Pro Reko savladao Trieste

08-05-2016

Kraj regularnog dela prvenstva u italijanskom prvenstvu polako se bliži kraju, a vodeći timovi na tabeli, Pro Reko i Breša, ređaju pobede. U 24. kolu šampionata Pro Reko je sa ubedljivih 10:1 porazio Trieste, dok je Breša, koja ima tri boda manje od šampiona, trijumfovala protiv Akvakjare 12:5.

Kao i u mnogim drugim mečevima Pro Reka ove sezone, pitanje pobednika nije se ni postavljalo, ali u prvom poluvremenu nije viđeno mnogo golova. Dušan Mandić je domaćoj ekipi doneo vođstvo, da bi u drugoj četvrtini mrežu zatresli Aleksandar Ivović i Masimo Đakopo. U nastavku su domaći “dodali gas” i utakmicu su mirno priveli kraju.

Po dva gola postigli su Di Fulvio i Ivović, a po jednom su precizni bili Mandić, Fondeli, Sukno, Đakopo, Figari i Gito.

Sledeće nedelje Pro Reko se sastaje sa Akvakjarom, a u poslednjem kolu, posle kojeg će biti poznato i stanje na tabeli pred plej-of, Pro Reko dočekuje drugoplasiranu Brešu.