Solnok overio plasman u četvrtfinale Kupa Evrope

07-03-2021

U revanš utakmici osmine finala Kupa Evrope, vaterpolisti Solnoka pobedili su Primorac rezultatom 17:16 i tako potvrdili plasman u četvrtfinale tog takmičenja, iako je već pre nedelju dana, posle utakmice u Kotoru, bilo jasno da će tim Živka Gocića igrati u narednoj fazi. Tada je Solnok bio mnogo ubedljiviji i slavio je 18:8.

Primorac je sada pružio mnogo jači otpor i u prvih deset minuta je pet puta imao minimalno vođstvo, ali je Solnok golovima Duška Pijetlovića i Radomira Drašovića stizao do izjednačenja. Sredinom druge četvrtine Drašović je doneo prvo vođstvo Solnoku, ali se egal borba vodila do kraja prvog poluvremena, posle kojeg je bilo 9:9.

U nastavku je Solnok stigao do tri gola razlike (13:10), ali je Primorac početkom četvrte četvrtine ponovo prišao na gol minusa (14:13). Ipak, domaći su ponovo došli do „+3“, a gosti su u završnici ublažili poraz.

Najefikasniji su, kao i u prvoj utakmici, bili srpski igrači. Filip Filipović, Duško Pijetlović i Radomir Drašović su, kao i Dori Farkaš, postigli po tri gola, dok je za goste sedmostruki strelac bio Vuk Drašković.