Solnok slavio u Kragujevcu i stekao prednost pred revanš

17-03-2021

Mađarski Solnok ostvario je pobedu u prvom četvrtfinalnom duelu Kupa Evrope, pošto je u sredu u Kragujevcu savladao Radnički rezultatom 14:12. Revanš se igra za sedam dana u Solnoku, a bolji tim će ostvariti plasman u polufinale, za koje se bore i Crvena zvezda, Dinamo Moskva, Sabadelj, OSC, HAVK Mladost i Vuljagmeni.

Solnok je odlično počeo u Kragujevcu i sredinom prve četvrtine je vodio 3:0. Prvi gol je postigao Filip Filipović, nekadašnji kapiten Radničkog, sa kojim je osvojio Kup Evrope pre osam godina i za koji je postigao 199 golova. Posle Filipovića, mrežu Lazara Dobožanova zatresao je i Duško Pijetlović, a potom je na 3:0 povisio Akoš Konarik. Nalet gostiju prekinuo je Strahinja Rašović, da bi na startu druge četvrtine domaći preko levorukog reprezentativca Crne Gore, Alekse Ukropine, izjednačili na 3:3.

Gosti su u narednim minutima tri puta dolazili do vođstva, ali je Radnički preko Rašovića stizao do izjednačenja i na poluvremenu je bilo nerešeno 6:6.

Kragujevčani su prvi put došli u vođstvo na početku drugog poluvremena, sjajnim pogotkom Nikole Lukića sa distance (7:6), ali ne zadugo, pošto je Solnok napravio seriju od četiri pogotka i ponovo došao do „plus tri“ (10:7). Radnički se nije predavao, pa je pogocima Rašovića i Ukropine prišao na gol zaostatka (10:9), međutim odmah su Mađari dobili igrača više, a precizan je bio Danjel Anđal, koji se zatim još jednim pogotkom postarao da njegov tim u poslednji period ipak uđe sa tri gola „viška“ – 12:9.

Ni to nije nateralo izabranike Uroša Stevanovića na predaju. Naprotiv, vezali su dva gola preko Rašovića i Kruga i pet minuta pre kraja ponovo prišli na gol zaostatka (12:11), ali svaki put kada bi se pribrižili, gosti bi pogađali sa igračem više. Na kraju je Anđal sa dva gola obezbedio prednost Mađarima pred revanš, a Radnički je propustio nekoliko prilika da sa povoljnijim skorom dočeka duel u Solnoku.

Radnički – Solnok 12:14 (1:3, 5:3, 3:6, 3:2)

Bazen SPD Radnički. Bez prisustva publike. Sudije: Buh (Španija) i Ahladiotis (Grčka).

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 5, Stanojević, Janković, Toholj, Krug 1, Ukropina 4, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Radulović 1, Todorovski. Trener: Stevanović.

SOLNOK: V. Nađ, Anđal 2, Šegalmi 3, Šmolc 1, A. Nađ 3, Pijetlović 1, Janšik, Kovač 1, Konarik 1, Filipović 2, Drašović, Teleki, Banjai. Trener: Gocić.