Solnok ubedljiv protiv Honveda pred derbi sa OSC-om

29-03-2021

Posle plasmana u polufinale Kupa Evrope, Solnok je nastavio trijumfalni niz i na domaćoj sceni, pošto je u 23. kolu Prvenstva Mađarske savladao Honved sa ubedljivih 18:8 i tako napravio odličnu uvertiru pred veliki derbi, koji igra u sredu u Budimpešti sa drugoplasiranim OSC-om.

Solnok je posle dva i po minuta vodio 2:0, golovima Filipa Filipovića i Adama Nađa. Kasnije je bilo 3:2, ali je Honved bolje odigrao u poslednj tri minuta prve četvrtine, te je uvećao razliku golovima Andraša Telekija i Radomira Drašovića i poveo 6:2.

U nastavku je domaćin stigao do pet golova prednost i ta razlika je bila aktuelna do kraja prvog poluvremena, kada je rezultat bio 9:4. Postepeno je ekipa Živka Gocića uvećavala prednost i pri vođstvu od 14:5, na kraju trećeg dela meča, sve je bilo rešeno. Solnok je mirno priveo utakmicu kraju i tako došao do 22. pobede u Šampionatu.

Drašović i Filipović su prednjačili sa po tri gola, dok su Dori Farkaš, Akoš Konarik, Levente Šegalmi i Duško Pijetlović dodali po dva.

OSC ima samo tri boda manje, a prošle nedelje je takođe overio plasman u polufinale Kupa Evrope i ove sezone igra odlično.