Solnok ubedljiv protiv Senteša pred meč u Kotoru

24-02-2021

U 20. kolu Prvenstva Mađarske, vaterpolisti Solnoka pobedili su u gostima Senteš sa ubedljivih 15:4 i tako stigli do devetnaeste pobede u domaćem šampionatu. Ekipa Živka Gocića zadržala je prvo mesto sa 58 bodova, dok drugoplasirani OSC ima meč manje i 52 boda.

Na isteku prvog minuta, Radomir Drašović je doneo prednost Solnoku i taj rezultat bio je aktuelan do kraja prvog perioda. Na isti način gosti su otvorili drugi period, samo je strelac pogotka na startu druge četvrtine bio Filip Filipović. Adam Nađi i Norman Šmolc su uvećali razliku u narednim minutima, a David Janšik je sa dva gola obezbedio vođstvo od 6:1 posle prvog poluvremena.

Sve je bilo već tada rešeno, a Solnok je postepeno uvećavao prednost, te je posle tri četvrtine vodio 10:3 i mirno je priveo meč kraju.

Janšik je prednjačio sa tri gola, dok su Akoš Konarik, Radomir Drašović i Filip Filipović postigli po dva.

Solnok u subotu očekuje prvi meč osmine finala Kupa Evrope, protiv Primorca u Kotoru. Revanš se igra šestog marta u Mađarskoj.