Srbija ubedljiva protiv Australije u Nišu

14-06-2017

Vaterpolo reprezentacija Srbije u prvom prijateljskom meču sa selekcijom Australije bila je ubedljiva. Pred oko 700 gledalaca na bazenu u Nišu, Srbija je pobedila rezultatom 14:5. Dve selekcije sledeći meč igraju već u četvrtak, u Kruševcu, a treći susret zakazan je za petak u Kragujevcu.

U sastavu od iskusnijih nisu bili Prlainović, Branisalv Mitrović, Aleksić, Duško Pijetlović, dok su na tribinama bili i Strahinja Rašović i Lazar Dobožanov.

Golovima Forda, Jangera i Pauera Australija je u prvih osam minuta tri puta imala prednosti. Srbija je dva puta stizala do izjednačenja preko Nemanje Ubovića i Filipa Filipovića iz peterca.

Gojko Pijetlović je dobro branio u drugoj četvrtini, dok je Srbija tražila svoju igru na drugoj strani. Viktor Rašović je lepim pogotkom izjednačio, a prvo vođstvo Srbiji doneo je kapiten Filipović sa igračem više. U poslednjem napadu, pred odlazak na odmor, Gavril Subotić je sa igračem više pogodio za vođstvo Srbije od 5:3.

Selektor Dejan Savić je u nastavku zamenio golmana, pa je ispred mreže u druga dva perioda bio Dimitrije Rističević. U napadu je Srbija igrala još bolje, pa je treću četvrtinu dobila sa 5:0. Pogađali su redom Stojanović, Drašović, Ubović, Subotić i Mitrović, za prednost od 10:3 posle tri deonice.

Veliku seriju prekinuo je vaterpolista šampiona Evrope, Aron Janger. Odmah je Subotić iz faula vratio “+7”, a zatim je mladi srpski vaterpolista svojim četvrtim golom doneo Srbiji maksimalnih “+8”. Do kraja meča još dva puta mrežu je zatresao Stojanović.

Srbija – Australija 14:5 (2:3, 3:0, 5:0, 4:2)

Bazen Čair. Gledalaca 700. Sudije: Golijanin (Srbija) I Hodžer (Australija). Igrač više: Srbija 5 (2), Australija 7 (2). Peterci: Srbija 2 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Lazić, V. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, Vico, Ubović 2, Subotić 4, Jakšić, Filipović 2, Vasić, S. Mitrović 1, Rističević, Drašović 1, Stojanović 3. Selektor. Savić.

AUSTRALIJA: Slejd, Holis, Put, Kajes, Pauer 1, Fanon 1, Gilhrist, Ford 1, Janger 2, Nikolas, Ford, Edvard, Hrisantmos, Kremers, Kerns. Selektor: Fatović.