Srpski trio predvodio Pro Reko do nove pobede u Ligi šampiona

26-04-2017

Srpski reprezentativci, Duško Pijetlović, Filip Filipović i Dušan Mandić, predvodili su Pro Reko do nove, 10. pobede u Ligi šampiona. Italijanski šampion je pobedio u Nemačkoj domaći Hanover 10:7 i tako se sa maksimalnim učinkom u grupnoj fazi plasirao u polufinale završnog turnira, koji će se krajem maja održani u Budimpešti.

Sredinom prve četvrtine gosti su poveli preko Mandića sa 1:0. Dugo se igralo bez golova i tek devet sekundi pre kraja prvog poluvremena Pijetlović je duplirao prednost. Međutim, u prvim minutima treće četvrtine Pro Reko je slomio otpor domaćih, poveo je 5:1 i pobednik se nazirao. Najpre je Pijetlović dva puta zatresao mrežu za 4:0, zatim je Aleksandar Radović postigao prvi gol za domaće, a potom je Filipović pogodio za 5:1.

Gosti su u nastavku rutinski održavali prednost a u jednom trenutku imali su i “+5”.

Najefikasniji je bio Pijetlović sa tri pogotka, a upravo je srpski centar briljirao i u prvom susretu protiv Hanovera, kada je postigao šest golova. Dva pogotka dodao je Mandić, a isti učinak kod domaćina imali su Radović i Luka Sekulić.