Srpski vaterpolisti poraženi u polufinalu SK, sa Nemačkom za bronzu

15-09-2018

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće u nedelju od 13 sati za bronzu u Svetskom kupu. Selekcija Dejana Savića, koja u Berlinu igra u podmlađenom sastavu, u polufinalu je izgubila od Mađarske rezultatom 12:11.

Srpski vaterpolisti sjajno su otvorili utakmicu, poveli su 3:1, u drugoj četvrtini je bilo i 5:2, ali su Mađari uspeli da zaigraju bolje i do poluvremena stignu do izjednačenja (6:6). U trećem periodu Mađarska je preuzela vođstvo, tri puta je imala gol prednosti, ali se u poslednjih osam minuta ušlo sa nerešenih 9:9.

Prednost Srbiji sredinom poslednjeg perioda vratio je Viktor Rašović, ali je Gergo Kovač odmah izjednačio. U poslednja dva minuta dva vezana gola postigao je Gergo Zalanki, neizvesnost je 39 sekundi pre završetka susreta vratio Strahinja Rašović, dok je u poslednjem napadu, posle tajm-auta Dejana Savića, u napadu igrao i golman Dimitrije Rističević. Upravo je on u poslednjim sekundama sa šest metara šutirao, ali lopta je otišla preko gola.

Srbija – Mađarska 11:12 (3:1, 3:5, 3:3, 2:3)

Sudije: Stavridis (Grčka), Štampalija (Hrvatska). Igrač više: Srbija 10 (6), Mađarska 10 (7). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: Rističević (devet odbrana), Mandić 1, V.Rašović 2, Ranđelović 1, Subotić 3, Lazić, Vico, Drašović 1, Jakšić 1, Stojanović, S. Rašović 2.

MAĐARSKA: Kardoš (šest odbrana), S.Janšik 2, Manherc, Zalanki 2, Nemet, Mezei 1, Janšik, Kovač 2, Batori 3, Pastor 2, Pohl.